Co určitě podniknout

JESKYNĚ MORAVSKÉHO KRASU

Kdo by neznal vyhlášenou Macochu a Punkevní jeskyně. Moravský kras a Drahanská vrchovina toho ale nabízí ještě mnohem více! Sloupsko-šošůvské jeskyně patří k největším jeskynním komplexům v ČR a při jejich návštěvě nesmíte vynechat bohaté archeologické naleziště, jeskyni Kůlnu, kde byly nalezeny ostatky člověka neandrtálského, staré 45 000 let. Jednu z nejbohatších krápníkových výzdob pak hledejte v jeskyni Balcarka, která sloužila jako útočiště nejen našim dávným prapředkům, ale i medvědicím a medvíďatům. Za vzrušujícím zážitkem z neobvyklé krápníkové výzdoby pak putujte ke Kateřinské jeskyni, kde si nezapomeňte prohlédnout barevně nasvícený útvar Čarodějnice a Bambusový lesík, tvořený vzácnými, několik metrů vysokými hůlkovými stalagmity.

Webové stránky: https://www.moravskykras.net/

FERRATOVÝ A LANOVÝ PARK VELKÁ DOHODA

U nás na Moravě víme, jak využít starý kamenolom i vápenku. Pokud máte rádi adrenalin, směle zavítejte do lanového a lezeckého parku Velká Dohoda - a pokud máte děti, určitě je vezměte s sebou. Čeká vás ferratová stěna se zajištěnými cestami obtížnosti A-D, vápencová lezecká stěna, dobrodružný lanový park a zábavná lanovka nad kamenolomem. Každou ze vzrušujících atrakcí vás provede zkušený personál, který vám také zajistí potřebné lezecké vybavení. 

Webové stránky: https://www.velkadohoda-moravskykras.cz/

SINGLETRAIL JEDOVNICE

Milujete jízdu na horském kole? U nás v Jedovnicích se budete cítit jako v ráji! Na profesionálně vybudovaných trailových stezkách si užijete radost z rychlosti, skoků i zatáček a na koho by byla málo jen jedna, máme tu na výběr celou trojici. Samozřejmostí je blízká půjčovna kol a cyklistického vybavení, stejně jako outdoorový obchod a stánek s chutným občerstvením. 

Webové stránky: https://singlekras.cz/